Biuletyn Informacji Publicznej
RZZO - partnerzy

Uchwała nr 27/2020

Uchwała w sprawie: ustalenia zakresu świadczonych usług pblicznych dla udziałowców Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim

Uchwała nr 27/2020  

Uchwała nr 97/2019

Uchwała w sprawie: ustalenia zakresu świadczonych usług pblicznych dla udziałowców Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim

Uchwała nr 97/2019   

Minimalizowanie nieprzyjemnego zapachu

Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. w Ostrowie Wielkopolskim ciągle udoskonala metody mające na celu minimalizowanie nieprzyjemnego zapachu. Poza codziennie stosowanymi zabiegami dezodoryzacji, Spółka RZZO na okres testowy wypożyczyła innowacyjny system do neutralizacji odorów oraz pyłów ODOR MASTER. Jest to wysoce mobilne urządzenie z własnym źródłem wody, które może być przemieszczane w różne miejsca w zależności od potrzeby. Urządzenie automatycznie miesza płynny neutralizator z wodą i pompuje substancję do dyszy umieszczonej na wysięgniku. Zasięg rozpylania roztworu wynosi 25 metrów.

Ponadto po listopadowym spotkaniu z mieszkańcami, Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o. zlecił wykonanie analizy oddziaływania instalacji na środowisko. Wykonawcą jest europejska firma Sweco Consulting Sp. z o.o. z Poznania, oferującą specjalistyczne usługi w obszarze doradztwa inżynieryjnego, technologii ochrony środowiska i architektury. Wyniki analizy zostaną opracowane w formie raportu. Konsultanci Sweco, dzięki doświadczeniu w zakresie ochrony środowiska,zaproponują dodatkowe rozwiązania pozwalające zminimalizować  wpływ inwestycji na otoczenia.

 

Sadzenie drzew w RZZO

Na terenie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie rozpoczęła się akcja sadzenia drzew, które docelowo zagęszczą pas zieleni wokół składowiska odpadów.

Spółka RZZO prowadzi szereg działań, w celu zminimalizowania uciążliwości odorowych związanych z funkcjonowaniem zakładu. Zarząd i pracownicy RZZO wsłuchują się także w głosy mieszkańców Osiedla nr 7 Zacisze – Zębców, na terenie którego znajduje się zakład. Przypomnijmy, iż dnia 18 września 2019 r., w Szkole Podstawowej nr 6, odbyło się spotkanie Kingi Wieczorek - Nowickiej, dyrektor RZZO z przedstawicielami Rady Osiedla nr 7. Jednym z tematów dyskusji był problem pojawiających się odorów i związanych z tym uciążliwości dla mieszkańców. Podczas merytorycznej dyskusji obie strony wspólnie szukały jak najlepszego rozwiązania problemu. Jedną z propozycji jaka padła podczas spotkania było zwiększenie ilości drzew na terenie RZZO.

- Dziś można śmiało powiedzieć, iż projekt ten wcielamy w życie - mówi Kinga Wieczorek – Nowicka. – Pierwsze nasadzenia drzew odbyły się 17 października br. W akcji, obok Zarządu i pracowników RZZO, uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Nadleśnictwa Antonin oraz mieszkańców z Rady Osiedla Zacisze – Zębców.

Dzięki wsparciu tego zadania przez Nadleśnictwo Antonin na terenie RZZO posadzonych zostanie blisko 2000 drzew.

- To jedno z działań spółki, które ma ograniczyć dokuczające mieszkańcom odory ze składowiska – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (działanie 2.1 - "Kompleksowe przedsięwzięcie z zakresu gospodarki odpadami ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych.”)