Biuletyn Informacji Publicznej
RZZO - partnerzy

Na terenie Regionalnego Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Ostrowie rozpoczęła się akcja sadzenia drzew, które docelowo zagęszczą pas zieleni wokół składowiska odpadów.

Spółka RZZO prowadzi szereg działań, w celu zminimalizowania uciążliwości odorowych związanych z funkcjonowaniem zakładu. Zarząd i pracownicy RZZO wsłuchują się także w głosy mieszkańców Osiedla nr 7 Zacisze – Zębców, na terenie którego znajduje się zakład. Przypomnijmy, iż dnia 18 września 2019 r., w Szkole Podstawowej nr 6, odbyło się spotkanie Kingi Wieczorek - Nowickiej, dyrektor RZZO z przedstawicielami Rady Osiedla nr 7. Jednym z tematów dyskusji był problem pojawiających się odorów i związanych z tym uciążliwości dla mieszkańców. Podczas merytorycznej dyskusji obie strony wspólnie szukały jak najlepszego rozwiązania problemu. Jedną z propozycji jaka padła podczas spotkania było zwiększenie ilości drzew na terenie RZZO.

- Dziś można śmiało powiedzieć, iż projekt ten wcielamy w życie - mówi Kinga Wieczorek – Nowicka. – Pierwsze nasadzenia drzew odbyły się 17 października br. W akcji, obok Zarządu i pracowników RZZO, uczestniczyli przedstawiciele władz Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Nadleśnictwa Antonin oraz mieszkańców z Rady Osiedla Zacisze – Zębców.

Dzięki wsparciu tego zadania przez Nadleśnictwo Antonin na terenie RZZO posadzonych zostanie blisko 2000 drzew.

- To jedno z działań spółki, które ma ograniczyć dokuczające mieszkańcom odory ze składowiska – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (działanie 2.1 - "Kompleksowe przedsięwzięcie z zakresu gospodarki odpadami ze szczególnym uwzględnieniem odpadów niebezpiecznych.”)